Tori Kelly

Victoria Loren "Tori" Kelly (*14. prosince 1992) je americká zpěvačka, skladatelka a producentka, která se pomalu dostala do podvědomí díky zveřejňování videí na YouTube ve věku 14. Když jí bylo 16, Kelly se zúčastnila americké pěvecké soutěže American Idol. Po vyřazení ze show, Kelly začala pracovat na své vlastní muzice. V roce 2012 nezávisle vydala své první EP, které sama produkovala, napsala, a spojila, pojmenované Handmade Songs By Tori Kelly. Rok nato, Scooter Braun se stal jejím manažerem po zhlédnutí jejích videíí na YouTube, a představil jí Capitol Records, se kterými v září podespala smlouvu. Kellyino druhé EP Foreword vyšlo v září 2013 jako její první nahrávka s nahrávací společností. 23. června 2015, vyšlo Kellyino debutové album Unbreakable Smile. Hlavní singl "Nobody Love" vyšlo na jaře a jako její první píseň se dostala do US Billboard Hot 100. Kelly nominována na Nejlepší nový interpret (Best New Artist) v 58. ročníku Grammy Awards. 

Kelly se narodila ve Wildomar v Kalifornii. Její otec je jamajčan, zatímco její matka je irského a německého původu. Když vyrůstala, rodiče jí vystavovali různým druhům hudby "Jsem jim vděčná za hraní všech žánrů, a že žádný žánr nebyl tabu," odpověděla na otázku výchovy. Kelly se zúčastnila soutěže Star Search. Protože zpěvačka Tiffany Evans vyhrála titul Juniorský mistr (Junior Champion) v mladistvé části soutěže, Kelly soutěž nevyhrála.

V roce 2004 se zúčastnila America's Most Talented Kids, kde zpívala "Keep on Singin' My Song" od Christiny Aguilery, a vyhrála nad muzikantem Hunterem Hayesem. Podruhé se zde zúčastnila Turnaje šampiónů (Tournament of Champions), ale prohrála s rockovým muzikantem Antoniem Pontarellim. Ve dvanácti letech, Kelly dostala nabídku na desku od Geffen Records, kterou přijmula, ale z důvodu protichůdných názorů nakonec odmítla. V roce 2007, Kelly začala zveřejňovat videa na YouTube, ve věku 14. Její první video byla předělávka písně "Go Tell It On The Mountain"  od John Wesley Work, Jr., kterou sama předvedla zpětně v prosince 2004. Kelly získala pozornost díky coveru písně "Thinkin Bout You" od Frank Ocean  s podobnou Youtuberkou Angie Girl.

Navzdory svým neúspěchům kdy vypadla z American Idol a nedostala se do top 24, dostala se ke světu jiným způsobem. Kelly se naučila hrát na kytaru, složila si vlastní písně a nahrála je přes svůj počítač. V té době se Kelly stala známou během pár dní. Tori Kelly začala sdílet svá vystoupení přes YouTube, a díky svému hudebnímu talentu, její stránka dosáhla 700,000 odběratelů.

V roce 2010, Tori Kelly si vyzkoušela účast v 9. řadě soutěže American Idol v Denveru, Kolorádu, a dostala se přes Hollywoodský týden (Hollywood week), ale nedostala se do "Top 24" interpretů. Tvrdila, že 'byla zničena' ale 'dala do toho vše'. Hned začala psát další své písně a byla jí nabídnuta účast na nové verzi charitní písně  "We Are the World" z roku 1985 , nově pojmenované "We Are the World: The Next Generation". Ačkoli hlavní porotce Simon Cowell shledával její hlas "téměř otravný", jednoduše jí to neodradilo od tvoření dalších písní. Další ručně napsaná píseň "Confetti" jí vytvořila iluzi slavné kariéry, a vyjádřila sen, že není dobré být velký, protože můžeš zapomenout, kým jsi byl. 1. května 2012 vydala své první EP, pojmenované Handmade Songs by Tori Kelly, které obsahovalo šest písní z produkce její vlastní společnosti Toraay Records. Kelly napsala, produkovala, připravila a nahrála EP sama ve svém pokoji. Když vyšlo na iTunes, dostalo se do Top 10 Pop Albums. Desku nazvala "rozehřívacím kolem" před celým albem, které vyjde někdy v budoucnosti. Desky se prodalo 14,000 kopií a dostalo se na 9. místo US Heatseekers Albums chart.

V únoru 2013, Kelly vydala singl "Fill a Heart", který napsala pro kampaň "Child Hunger Ends Here" (Dětský hlad končí zde), vytvořenou ConAgra Foods a Feeding America. S písní poté vystoupil britský boyband The Wanted na show Dancing With the Stars. V dubnu 2013, Kelly vysroupila na devíti různých místech napříč Amerikou s jejím "Fill a Heart" turné, pomáhajíc městským potravinovým bankám během dne. Vystoupila na místech jako Troubador a Roxy v Los Angeles, Gramercy Theater v New Yorku  Bush Hall v Londýně. Také se objevila v časopisech jako Teen Vogue, ElleGlamour.

V polovině roku 2013 jí její nový manažer Scooter Braun představil vedení Capitol Records. Byla k tomu "velmi skeptická", kvůli obavám, aby vše šlo podle jejích představ u tak velké společnosti. "Už jsem se dřív spálila. Ale když jsem potkala tyhle lidi, nikdy jsem se takhle necítila: byli fanoušci, a dostali mě." 6. září 2013 podepsala smlouvu s Capitol Records.

V září 2013, Kelly na The Today Show, oznámila, že její první deska pod velkou nahrávací společností,  EP pojmenované Foreword, vyjde 22. října 2013 na Capitol Records. Desky se prodalo více než 16,000 kopií, umisťující se na 16. místě v žebříčku US Billboard 200. Kelly byla jediná předskokanka Eda Sheerana na Madison Square Garden. 1. listopadu 2013 a předskakovala Sama Smitha na jeho In the Lonely Hour UK turné v říjnu 2014.

Kelly napsala a nahrála píseň "Silent" pro album The Giver: Music Collection, provázející filmovou adaptaci (The Giver) knihy The Giver, která byla zveřejněna na iTunes 5. dubna 2014. 7. srpna 2014 Kelly zveřejnila akustickou verzi písně na svém YouTube kanále, které získalo přes 2.6 millionů zhlédnutí k říjnu 2015. Kelly spolupracovala na písni "Lullaby" s britským raperem Professorem Greenem, která vyšla v září 2014 ve Velké Británii. Píseň se dostala na 4. místo UK Singles Chart, čímž se Kelly poprvé dostala do britské top desítky. Kelly účinkovala na směsi písní "Winter Wonderland"/"Don't Worry Be Happy" na albu That's Christmas to Me od Pentatonix vydaném v říjnu 2014. 1. prosince 2014 se Tori Kelly stala jedním z MTV kategorie Artist's To Watch. Soukromě zazpívala dvě své písně na MTV: "Funny" a "Dear No One", obě se dají najít na její Artist To Watch stránce. Její vystoupení s "Funny" bylo na MTV vysílané několik týdnů.

Během roku 2014, Kelly pracovala s Braunem na svém debutovém albu, na kterém se spolupracovali Toby Gad, Max Martin a Ed Sheeran. Hlavní singl alba "Nobody Love", vyšel 8. února 2015. Napsali jí Rickard Goransson, Max Martin, a Tori Kelly osobně. Album pojmenované Unbreakable Smile, vyšlo 23. června 2015, a dostalo se na 2. příčku Billboard 200. Kelly vystoupila s "Should've Been Us" na 2015 MTV Video Music Awards.

V říjnu 2015, Kelly přezpívala píseň "Colors of the Wind" pro album "We Love Disney". Hollow" vyšla 22. října 2015 jako první singl z nové edice alba. V ten samý měsíc, Kelly se stala tváří značky William Rast, kolekci oblečení spoluzaložené Justinem Timberlakem. Později v roce 2015, Kelly byla nominována na Best New Artist v 58. ročníku Grammy Awards. Vystoupila na zahájení s britským zpěvákem Jamesem Bayem

Kelly nahrála vylepšenou verzi "Baby Baby" s původní interpretkou, Amy Grant. Nahrávka připomíná její 25. výročí, a vyšla 29, dubna 2016. Kelly také namluví jednu z postav animované pohádky Sing.

      Vytvořila EveSixx