Falling In Reverse

Založení (2008-10)

V roce 2008 byl zpěvák Ronnie Radke zapojen do hádky, která vyvrcholila postřelením osmnáctiletého Michaela Cooka. Radke sice nestřílel, ale bylo na něj podáno trestné oznámení, které mu, ve spojení s jeho minulými problémy s narkotiky a odvykáním, přineslo zatčení v červnu 2008 a dvouleté vězení. V této době byl frontmanem post-hardcorové kapely Escape The Fate, ze kterého pro jeho zatčení vyhodili a nahradili zpěvákem Craigem Mabbittem.

Během svého pobytu za mřížemi, Ronnie zformoval kapelu novou s názvem From Behind These Walls, která po jeho propuštění (12. prosice 2010) změnila jméno na Falling In Reverse kvůli právním komplikacím. V roce 2009 nahráli první demo, které obsahovalo čtyři písně, které se nedostaly na debutové album. Původní sestavu tvořil Radke, basista Nason Schoeffer, který pomohl najít kytaristy Jackyho Vincenta a Dereka Jonese. Na postu bubeníka se vystřídalo lidí hned několik, prvním byl Nick Rich, kterého postupně nahradili Oscar Garcia, Khaled Biersack a Scott Gee, než se objevil Ryan Seaman. Schoeffer kapelu opustil v dubnu 2011 a byl nahrazen Mikou Horiuchim, který později odešel kvůli sporům s Ronniem.

Debutové album (2010-12)

V lednu 2010 kapela začala poprvé natáčet a podepsala smlouvu s Epitaph Records, pod kterým vyšlo první album s názvem The Drug In Me Is You, 26. července 2011. Hlavními singly se staly Raised By Wolves, The Drug In Me Is You, pro které bylo natočeno první video zveřejněné 28. června 2011, a třetí I'm Not a Vampire, v jehož videu, které získalo tři miliony zhlédnutí během tří dnů, se objevil Jeffree Star. 

Písně napsal Radke během svého pobytu ve vězení a sám nazývá album "rozchodovým". Po několika vystoupení včetně účasti na Warped Tour 2011, začalo turné k albu (únor 2011). V lednu 2012 byl vyhozen Mika Horiuchi a během turné ho nahrazoval Ron Ficarro ze skupiny I Am Ghost. 

Další úspěchy (2012-14)

Upozornění na přípravy druhého alba proběhlo skrze Ronniho Twitter, na kterém se objevovali, jak statusy, tak fotografie ze studia. První singl a hudební video se objevilo 7. května. Alone byla první vlaštovka z alba s názvem Fashionably Late, spolu s ní byl zveřejněn i obal alba, propagační zboží a datum vydání, které padlo na 18. července 2013. Jako propagace posloužila vystoupení na Vans Warped Tour 2013 konaném od května do června. Několik koncertů bylo zrušeno kvůli narození Ronnieho prvního dítěte, které čekal se svou snoubenkou Crissy Hendersonovou. 

21. května byla odhalena píseň Fashionably Late jako druhý singl z alba. Později, 30. května, byla skrze YouTube streamovaná skladba Born To Lead, po kterém následovalo (12. června) zveřejnění celého alba na Youtube účtu Epitaph Records, aby si jej fanoušci mohli poslechnout před oficiálním vydání. 

Třetí album a změny v seskupení (2014-16)

V březnu 2014 byla oznámena práce na třetím albu následovaná výměnou basáka Rona Ficarra, jehož místo zaujal Max Green. Během rozhovorů Ronnie slíbil, že album bude tvrdší s více screama a bez rapu, který vloží do sólové kariéry. 

V sprnu bylo oznámeno, že kapela bude doprovázet Black Veil Brides během jejich turné po Americe s názvem The Black Mass. Ještě než toto turné začalo, odešel z kapelu Max Green kvůli osobních důvodům. 

15. prosince vyšel na iTunes a na YouTube první singl s názvem God, If You Are Above..., 13. ledna 2015 následovala píseň Guillotine IV (The Final Chapter) společně s názvem albem, kterým se stalo Just Like You, které vyšlo 24. února. 

V únoru 2015 byl basista Jonathan Wolfe, který s kapelou jezdil během turné, nahrazen Zakkem Sandlerem. 15. únoru měla premiéru píseň Stay Away, a to na BBC Radio1 Rock Show a pořadu Daniela P. Cartera a den poté byl odtajen singl Sexy Drug na AlternativePress.com. 17. února bylo celé album zvejřeněno na oficiálních stránkách kapely a Youtube. Týden na to vyšlo podle plánu album společně s hudebním videem pro stejnojmennou píseň.

16. března bylo oznámeno americké turné s názvem Ronnie Radke's Three-Ring Circus skládající se z vystoupení předskokana Ghost Town, výběru písní z dob Escape The Fate a vlastních písní Falling In Reverse. Turné se konalo od 24. dubna do 6. června. 

30. října 2015 odešel z kapely kytarista Jacky Vincent, aby se mohl soustředit na svou sólo kariéru. 4. listopadu 2015 byl na jeho post obsazen Christian Thompson a 27. ledna 2016 vyšlo hudební video k singlu Chemical Prisoner

Čtvrté album (2016-současnost)

6. ledna 2016 kapela oznámila práci na dalším albu, na kterém slíbili více metalových prvků. 

19. prosince 2016 vyšel první singl Coming Home.                                                                                     Album Coming Home vyšlo 7. dubna 2017. V této době se začalo spekulovat, že bubeník Ryan Seaman opustil kapelu.


Vytvořil Daniel