PARAMORE

Paramore je americká rocková kapela z Franklinu, Tennessee, založená v roce 2004. Kapela je v současnosti v sestavě Hayley Williams (zpěv) a Taylor York (kytara).

V roce 2002, ve věku 13, se vokalistka Hayley Williams odstěhovala ze svého rodného města Meridian, Mississippi do Franklinu, Tennessee, kde potkala bratri Joshe Farro a Zaca Farro na týdenním doplňkovém programu pro studenty studující doma. Krátce po příjezdu začala chodit na lekce zpěvu k Brettu Manning. Před založením Paramore, Williams a basista Jeremy Davis, spolu s kamarádem Kimee Read hráli ve funkové cover kapele The Factory, zatímco Josh a Zac Farro spolu cvičili po škole. Ostatní členové budoucí kapely Paramore byli "podráždění z ženské věci" kvůli Williams jako zpěvačce, ale, protože byli dobří přátelé, začala pro ně psát. Williams řekla o ostatních členech po jejich prvním setkání, "Byli to první lidé, které jsem potkala, co měli stejnou vášeň pro hudbu jako já". Kapelu oficiálně založili v roce 2004 Josh Farro (kytara/doprovodné vokály), Zac Farro (bicí), Davis (baskytara) a Williams (zpěv), s pozdějším přijetím Hayleyina souseda Jasona Bynum (rytmická kytara). Davis byl šokován, když zjistil, že bubeníkovi je jen 12 let. Přiznal "Velmi, velmi, velmi málo jsem věřil v každého v kapele kvůli jejich věku. Pamatuji si na myšlenku, 'Tohle nebude fungovat, protože to dítě je moc mladé,' ale první zkouška byla úžasná. Věděl jsem, že jsme na cestě." Podle Williams název "Paramore" vznikl z rodného příjmení matky jednoho z jejich prvního basáka. Když kapela zjistila význam homonyma "paramour" ("tajný milenec"), rozhodli se vzít si název Paramore.

Williams byla prve zapsaná u Atlantic Records jako sólová zpěvačka v roce 2003. Byla představena Tomovi Stormsovi z Atlantic A&R přes Kenta Marcuse a Jima Zumwalta, právníků manažerů Davem Steunebrinkem a Richardem Williamsem, a časem se zapsali u Atlantic Jasonem Flomem. Steunebrink a Richard Williams s ní už předtím podepsal nahrávací smlouvu, ale později ji prodali Atlantic. První plán společnosti byl z ní udělat popovou zpěvačku, Williams odporovala, a řekla, že chce hrát alternativní rockovou hudbu s kapelou. V rozhovoru s HitQuarters kapely zástupce A&R z Atlantic, Steve Robertson, řekl, "Chtěla si být jistá, že se na jí nedíváme jako na nějakou rovnou Top 40 popovou princeznu. Chtěla se ujistit, že ona a její kapela dostane šanci ukázat, že dokážou psát vlastní rockovou muziku." Presidentka společnosti Julie Greenwald a její zaměstnanci se rozhodli jí vyhovět.

Paramore měli nejdříve nahrávat hudbu skrz Atlantic Records, ale marketingové oddělení společnosti se rozhodlo, že lepší image pro kapelu bude menší nahrávací společnost. Místo toho se rozhodli vydávat hudbu přes nezávislou nahrávací společnost Fueled by Ramen. Vedoucí Warner Music Group, Lyor Cohen již identifikoval Fueled by Ramen jako jako dobrého společníka, a rozhodl se, že rocková společnost bude pro Paramore ideální.

První píseň kapely byla "Conspiracy", která byla později použita na jejich debutové album. V roce 2004, byli jako hostovací kapela na Purple Door. V té době objížděli jihovýchod, často odváženi rodiči Hayley. Komentovala to "Když se podívám nazpět, hádám, že jsme si všichni mysleli, že po škole půjdeme domů cvičit. Bylo to, co jsme rádi dělali pro zábavu, a to i teď! Nemyslím si, že si někdo z nás myslel, že se dostame až tam, kde jsme teď."

Paramore se vrátili do Orlanda, Floridy, ale krátce po příjezdu Jeremy Davis opustil kapelu kvůli rodinným důvodům. Zbývající 4 členové Paramore pokračovali s psaním písně "All We Know" o jeho odchodu, a rozhodli se jí dát jako hlavní koncept alba All We Know Is Falling. Obal alba také ukazuje smutek Paramore, jak Hayley Williams vysvětlila, "Gauč na albu All We Know is Falling s nikým na něm a odcházejícím stínem; je to celé o Jeremym opouštějící nás, a my to cítíme jako prázdné místo." Nahrávání trvalo tři týdny a na propagaci se podíleli jen zbývající čtyři členové. 

Před turné kapela přidala Johna Hembreea (baskytara), aby nahradil Jeremyho Davise. Během toho léta, Paramore vystoupili na Shira Girl pódiu v roce 2005 na Warped Tour. Po nabídce kapely se k nim Jeremy Davis po pěti měsících vrátil, čímž nahradil Hembreeho. All We Know Is Falling vyšlo 24. října 2005, a dostalo se na 30. místo Billboard's Heatseekers žebříčku. Paramore vydali "Pressure" jako první singl s videoklipem, ale nedostala se do žebříčů. V červnu, "Emergency" vyšla jako druhý singl také s videem. Třetí singl, "All We Know" vyšel s limitovaným vysílacím časem.

V roce 2007 začala kapela nahrávat album Riot!, které dokončili v březnu. Taylor York, který byl v kapele, než bratři Farro potkali Hayley Williams, se k nim přidal. 12. června 2007 album vyšlo. Riot! vstoupilo do Billboard 200 na 20. místo, v britských žebříčcích na číslo 24, a prodalo se 44,000 kopií za první týden ve Spojených státech. Název Riot! byl vybrán, protože znamená "náhlý výbuch nekontrolovatelné emoce", a to slovo "to vše zahrnulo". První singl z alba, který vyšel 21. června 2007 s názvem "Misery Business", je, podle Williams, "upřímnější než cokoliv, co jsem kdy napsala, a kluci to emočně podtrhli hudbou."

V lednu 2009, Josh Farro promluvil o novém albu kapely. V rozhovoru s Kerrang!, Farro řekl: "Pokusíme se to nahrát v  Nashville. Myslím si, že psaní alba nás zde bude inspirovat, a jestli to tu i vydáme, bude o dost jednodušší spát ve svých vlastních postelích, než v hotelech jako ostatních 300 dní v roce! Nevíme, kdo nám bude nahrávku produkovat. "Decode" jsme vydali s prodecentem Robem Cavallem, což byla dobrá zkušenost, ale rozhlížíme se, a nechceme se tolik rozhodovat, než budeme mít dost písní, a budeme vědět, co hledáme. Hodně se nám libí náš živý výkon a chceme producenta, který to umí zachytit." Paramore napsali a dokončili své třetí album Brand New Eyes na začátku roku 2009. První singl z alba byl "Ignorance" a vyšla 7. července 2009. 13. srpna 2009 se vysílalo oficiální video k "Ignorance" na všech MTV platformách, sítích, a stránkách. Paramore, spolu s Paper Routeand The Swellers jeli na turné pro album Brand New Eyes  na podzim 2009. Některé koncerty se odložili, protože Hayley Williams dostala zánět hrtanu. "Brick By Boring Brick", "The Only Exception", "Careful" a "Playing God" byly další singly na labu. Pro podporu alba, kapela vystupovala na MTV Unplugged.

18. prosince 2010 Hayley, Jeremy, a Taylor zveřejnili zprávu přes Paramore.net, kde oznámili, že Josh a Zac opouštějí kapelu. Kapela také potvrdila konání turné po Jižní Americe. Josh Farro se vyjádřil k odchodu na svěm Bloggeru, tvrdíc, že kapela byla "manufakturní výrobek hlavního vydavatelství." Obvinil Hayley Williams, že byla zmanipulovaná managementem, nechající zbytek kapely jako svůj sólo projekt, a tvrdil, že byla jediný člen kapely podepsaný u Atlantic Records, zatímco její kolegové se jednoduše "vezli na ocase jejího snu". 30. prosince 2010, MTV News požádali o rozhovor Williams, Yorka a Davise v Franklinu, Tennessee ohledně jejich reakcí na odpověď Farra. Rozhovor vysílala MTV.com 7. ledna 2011 jako Paramore: The Last Word. Kapela souhlasila s většinou jeho výroků, zejména fakt, že Williams byla vskutku jediný člen kapely zapsaný u Atlantic, řekli, že se jim zdál výrok irelevantní, k tomu přidali, že už kolem toho bylo hodně stížností během jejich kariéry.

10. ledna 2011, v rozhovoru s MTV, Hayley Williams, řekla, že i přes ztrátu dvou zakládajících členů budou i nadále vytvářet novou hudbu v roce 2011, i když nepotvrdili, zda to bude celé album, nebo jen pár písní. Zpěvačka také přiznala, že se Paramore styl změní s novou sestavou, ale objasnila, že kapela bude mít stále jejich osobitý zvuk. Kapela začala nahrávat po svém turné po Jižní Americe písně pro své nové album. Paramore později potvrdili, že do studia v Los Angeles šli nahrávat novou nahrávku s názvem Singles Club.

22. ledna 2013 vyšel první singl k jejich novému albu "Paramore" s názvem "Now", a 14. března vyšel druhý singl "Still Into You", který získal velký úspěch. 4. března vyšel čtvrtý singl "Ain't It Fun", který zaznamenal zatím největší úspěch ze singlů, a vyhrál jim cenu 58. ročníku Grammy Awards. 5. dubna oficiálně vyšlo album Paramore.

14. prosince 2015 opustil kapely basák Jeremy Davis. V březnu 2016 otevřel soudní konflikt s Paramore, protože má právo čerpat z úspěchů a zisku Paramore, jako její spoluzakladatel.

19. ledna 2016 Hayley na Twitteru zveřejnila, že se začíná pracovat na novém albu. 8. června kapela zveřejnila krátké video, ve kterém byla kapela ve studiu, který následovalo spoustu fotek se zakládajícím členem kapely, bubeníkem Zacem Farrem. Média a fanoušci začali spekulovat o jeho návratu ke kapele.

Vytvořila EveSixx