Jenna McDougall

Jenna Rachael McDougall (* 1. června 1992) je australská zpěvačka. Je frontwoman pop-punkové kapely Tonight Alive.

Jenna McDougall se narodila v Sydney, Austrálii, a má dvě sestry. Když vyrůstala, vystupovala se svojí rodinou. Také se naučila hrát na hudební nástroje během střední školy, zpívala ve školním sboru, a muzikálech, což zvýšilo její zájem o hudbu. Jenna hrála malá akustická vystoupení po Sydney než se přidala k Tonight Alive. Jenna také chodila do dívčí školy.

V rozhovoru McDougall řekla, že měla problémy s ekzémem: "Mezi červencem 2011 a březnem 2012 jsem měla zdravotní problémy, které se vymkly kontrole. Moje tělo bylo zatíženo toxiny, a můj ekzém se dostal do stádia paralýzy. Chtěla jsem zkusit všechno, navštěvovala jsem doktora za doktorem a vyzkoušela nesčetné množství léčby, ale nic nepomohlo a ani nepřineslo odpovědi. Byl to nejnáročnější úsek mého života a během toho času Tonight Alive odehráli 9 turné."

McDougall uvedla, že některé z  vlivů Tonight Alive se skládají z pop-punkových kapel, které hráli na Warped Tour, například Blink-182, Yellowcard, Fall Out Boy a Pierce The Veil. McDougall také řekla, že se jí líbí hudba Led Zeppelin, Alanis Morissette, Missy Higgins, Avril Lavigne, Hole, Letters To Cleo, Bob Marley, Damien Rice, Bon IverJimi Hendrix, Rage Against The Machine, Rufio, The Script, Jimmy Eat World, Thrice, a the Starting Line.

Když se Jenna přidala k Tonight Alive, byli v ní jen Jake Hardy (kytara), Whakaio Taahi (kytara) a Cam Adler (baskytara), a stále potřebovali vokalistu a bubeníka. Zatímco Jenna hrála svá akustická vystoupení, požádala Adlera o pomoc s nahráváním jejích dem. Na oplátku nahrála svoje vokály přes demo Tonight, které jí dal Cam poté, co se jí zeptal, a řekl, že potřebují zpěvačku. Jenna se stala frontwoman Tonight Alive, a jejich první zkouška proběhla 31. května 2008, den před jejími 16. narozeninami. V srpnu téhož roku odehráli první vystoupení na Hypefestu. Jako nejmladší členka kapely, Jenna stále studovala, když začali nahrávat první album All Shapes And Disguises.

         Vytvořila EveSixx