Omnia

Omnia je skupina založená roku 1996 v Nizozemí. Tuto kapelu není jednoduché zařadit, jak skupina sama napsala "Jsme alternativa alternativní scény", avšak většinou je prezentována jako neokeltská, paganfolková, nebo celtic-punková (tento pojem se ovšem neobjevuje tak často).

Ve své tvorbě se nechává inspirovat mnohými kulturami a zeměmi, proto v jejich hudbě zaznívá keltská, afgánistánská, bertoňská nebo tradiční irská hudba. Všechny písně si vždy píše sama ve velkém množství jazyků, například němčině, angličtině, hindštině, skotstké keltštině, bretonštině, švédštině, finštině i latině. Texty skupiny většinou pojednávají o lásce k přírodě, pohanství, nebo o vykořisťování ze strany vlády, systému či nadnárodních společností. Omnia je typická četností zvláštních a neobvyklých nástrojů, na které její členové nemají sebemenší problém hrát. Mezi nejčastěji používané nástroje patří harfa, keltská harfa, niněra, harmonika, kytara, didgeridoo, buzuki, bodhrán, dudy a mnoho druhů píšťal, fléten a bubnů. Nutno podotknout, že její hudba je vždy akustická, bez úprav a bez přidání elektronických efektů. 

Členové skupiny jsou zpěvák Steve "Sic" Evans, jeho žena Jennifer "Jenny" Evans, Daphyd "Crow" Sens, Rob "Raido" van Barschot a Satria Karsono, jež mají kořeny například v Irsku, Německu, Belgii, nebo dokonce Persii. Možná i to je jeden z důvodů, proč se její hudba neváže pouze k určité zemi nebo kulturní tradici.Zapletené peří ve vlasech, těla potetovaná přírodními a pohanskými motivy, zvláštní šperky a netradiční oblečení. To jsou jedny z hlavních poznávacích znamení Omnii. Její členové se často stylizují do mýtických postav nebo domorodých indiánů a tato image výrazně podtrhuje pohanské rytmy a pulsující hudbu, plnou lásky k fauně a floře. U zpěváka skupiny, Steva Evanse, je často k vidění vyzdobený cylindr a černé Lenonky. Mezi jejich nejznámější alba patří studiové album Crone of War vydané v roce 2004, které se zaměřuje na keltskou mytologii a bohy jako jsou keltský Cernunnos (rohatý duch lesa) nebo Taranis (hromovládce a pán nebes). 

V roce 2006 vyšlo další album PaganFolk, které je plné tradičních historických nástrojů. Rok na to Omnia vydala další album Alive!, na jehož uměleckém ztvárnění spolupracovala se známým ilustrátorem fantasy knih Alanem Lee. Toto album je výrazné především skladbou "Wytches Brew", jež je čarodějnickou scénou z Shakespearova díla Macbeth, zhudebněnou verzí básně The Raven od E. A. Poa nebo poezie od Lewise Carolla. Rokem 2010 vyšlo album Wolf Love, v roce 2011 album Musick and Poëtree a po dvou letech, v roce 2014, jejich nejpopulárnější album Earth Warrior se stejnojmennou skladbou, díky které se skupina dostala do podvědomí mnoha lidí a získala si nové příznivce. V roce 2015 poté vyšlo instrumentální album Naked Harp, jež sólovým počinem Jenny. Za svou existenci také skupina nahrála tři live alba, přičemž nejzajímavější je album Live Religion z roku 2005, které bylo nahrané v kostele za pomoci jen jednoho mikrofonu.

Vytvořila L