NEW YEARS DAY

New Years Day je americká rocková kapela založená roku 2005 v Anaheim, Kalifornie. Po získání popularity na stránce MySpace, kapela vydala své debutové EP v roce 2006. Debutové album My Dear následovalo v roce 2007. Kapely druhé album, Victim to Villain vyšlo šest let poté. Jejich třetí album, Malevolence vyšlo 2. září 2015.

Svojí hudbu sami nazývají jako "Hauntedmansioncore".

New Years Day vznikla v roce 2004, poté, co basista Adam Lohrbach opustil kapelu Home Grown. Jejich poslední EP When it All Comes Down (2004), vzniklo z bývalého stylu kapely, humorného pop-punku se začleněnými emočními prvky, které Lohrbach přenesl do New Years Day. Po setkání s vokalistkou Ashley Costello a kytaristou/klávesistou Keithem Droverem, začali nacvičovat písně, které Costello a Lohrbach napsali. Tyhle písně byli hodně ovlivňovány jejich společnými citovými skutečnostmi, protože všichni tři si prošli velmi emočními rozchody. Brzy poté kapela nahrála dvoupísničkové demo a přibrali Erica Seilo, známého přítele trojky, aby hrál na baskytaru přes jejich turné 2005 . Nakonec Eric musel opustit New Years Day v roce 2005, a vrátil se na kolej. Kapela brzy přidala kytaristu Mikea Schooldena (původně z Wakefield) a bubeníka Russella Dixona, a vzali si jméno New Years Day. Jméno si vybrali na nový rok (New Year's Day) 2005, s pocitem, že to jméno symbolizuje jejich nový start, který tak chtěli.

Kapela si začala budovat reputaci skrz promoce, představení, a posíláním videí na sociální stránku MySpace, a byli na nahrávce MySpace Records, Volume 1, kompilačním CD, a na soundtracku ke hře Saints Row. Po zvážení nabídky od Decaydance Records, vedené Petem Wentzem, se kapela zapsala u TVT Records a vydali stejnojmenné EP v roce 2006.

Od roku 2006 do 2007 New Years Day si sami financovali a produkovali své debutové album My Dear, nahrané za osm měsíců v domě kamaráda a producenta Eugena Perrerase. Album vyšlo 8. května 2007 a obsahovalo spolupráce se členy kapel Reel Big Fish a Motion City Soundtrack.

V roce 2008 TVT zkrachovalo, a prodalo svůj majetek The Orchard. TVT nevyhodil kapelu před prodáním jmění. My Dear nikdy nedostalo propagaci, kterou potřebovalo, a bylo zapomenuto. Schoolden a Lohrbach odešli brzy poté, co vydavatelství zkrachovalo.

I přesto se zbývající členové rozhodli pokračovat, a na začátku roku 2009 začali psát novou hudbu. Kolem září 2009, NYD zveřejnili dvě nové písně na svojí MySpace stránku. Na otázku o novém EP, zpěvačka Ashley Costello řekla, "EP je právě v demo fázi, a pořád pro to píšeme a nahráváme zároveň. EP by mělo vyjít na jaře 2010." 

12. března 2010, Alternative Press oznámil, že New Years Day byli pridáni na Warped Tour letní koncerty. New Years Day vydali 2. července 2010 japonské debutové album "Headlines & Headstones" pod vydavatelstvím Spinning Inc.

15. května 2011, Hollywood Waste oznámil, že se New Years Day upsali novému hlavnímu vydavatelství. Kapely nové EP, pojmenované "The Mechanical Heart," vyšlo 21. června 2011, a získalo hodně kladných ohlasů od fanoušků, i od jiných hudebníků. Předskakovali Blood On The Dance Floor na jejich "All the Rage Tour" od září do prosince: Nikki Misery se při tomhle turné stal oficiálním kytaristou, nahrazující Matthewa Lindblada.

Po velkém očekávání, New Years Day vydali 11. června 2011 své druhé debutové album, Victim to Villain, přes Century Media Records.

Na začátku roku 2014, Nick Turner opustil New Years Day a byl nahrazen Nickem Rossim. Kapela vyrazila na evropské turné v září 2014  Escape the Fate a Glamour of the Kill. Ještě před začátkem turné Jake Jones opustil New Years Day, a kytarista Tyler Burgess ho nahradil. Kapela vydala nový singl z očekávaného EP Epidemic s názvem "Other Side". EP vyšlo pod Grey Area Records 18. listopadu 2014.  22. prosince 2014 oznámili, že budou speciálními hosty na připravovaném "Beyond the Barricade" turné s Motionless in White, For Today a Ice Nine Kills od února do března 2015. Ještě před začátem turné, Anthony Barro odešel, aby se dal na kariéru zvukového inženýra. Hned potom se Tyler posunul z pozice kytaristy na basáka, a jako kytaristu ho nahradil Jeremy Valentyne

V únoru 2015, New Years Day oznámili, že budou znovu hrát na Vans Warped Tour na Journey's Left Foot Stage. Kapela hrála 7. dubna na Warped Tour zahajovací párty v Los Angeles po boku Metro Station, CrossfaithAs It Is, a dalšími. Tyler odešel z kapely krátce po zahajovací párty, a Chris Khaos se chopil baskytary na Warped Tour. 

Kapela oznámila nové album na podzim 2015. Během Warped tour debutovali novou píseň "Kill or be Killed". Kapela později oznámila datum vydání singlu na 26. června 2015. V den vydání singlu kapela zahájila předprodej připravovaného třetího alba Malevolence, dostupného u jejich stanu s merchem na Warped Tour.

12. srpna 2015, kapela oznámila na podzim své první turné, pojmenované "The Other Side Tour." Jako další kapely na turné se představili Get Scared, Eyes Set to Kill, The Relapse Symphony, a Darksiderz. V předvečer vydání alba kapela zahájila chat na YouNow s fanoušky na oslavu nového alba. Během chatu kapela představila Brandona Wolfe jako nového basáka a Trixxe jako nového bubeníka.

Vytvořila EveSixx