Tonight Alive

Tonight Alive je australská rocková kapela ze Sydney, založená v roce 2008. Do kapely patří zpěvačka Jenna McDougall, hlavní kytarista Whakaio Taahi, rytmický kytarista Jake Hardy, basák Cam Adler a bubeník Matt Best

Po vydání dvou EP All Shapes & DisguisesConsider This v roce 2010, Tonight Alive opustili Takedown Records a podepsali se k Fearless Records a Sony Music Entertainment Australia v roce 2011 a 14. října 2011 vydali debutové album What Are You So Scared Of? . Deska byla oficiálně vydaná ve Velké Británii a Spojených Státech v říjnu 2012, po roce, kdy ho vydali v Austrálii. Jejich druhé album, The Other Side, bylo nahráno v  Austrálii a vydané 6. září 2013. Dostalo se do ARIA Albums Chart na 5. místo. Kapela přispěla songem "The Edge" na soundtrack filmu The Amazing Spider-Man 2. Jejich třetí album, Limitless, vyšlo 4. března 2016. První singl, "Human Interaction" vyšel 30. října 2015. Vyšel s oznámením alba, a jejich nadcházejícím světovém turné s kapelou Set It Off.

Kytarista Jake Hardy a basák Cameron Adler již měli rockový projekt coverující písně jiných interpretů. Později potkali Whakaia Taahiho přes přátele, a zeptali se ho, jestli se k nim přidá jako klávesák a kytarista.

Jenna McDougall v tu dobu psala svou akustickou tvorbu, a Adler jí pomohl s nahrávkou, a nahráli demo. Po tom, co bylo demo vydáno, Adler poslal Jenně píseň, kterou kapela složila a požádal jí o nahrání vokálů na ní. 31. května 2008, den před jejími 16. narozeninami, McDougall se přidala jako zpěvačka, tím zformovali první verzi sestavy kapely.

Se zamluvenými vystoupeními a žádným názvem, se kapela sešla a vybrali slova, která podle nich popisovala živobytí a kapelu, přišli na název Tonight Alive.

Po prvním roce kapela ztratila původního bubeníka. Matt Best, Taahiho kamarád ze střední, se k nim přidal, poté co se to dozvěděl od Taahiho matky. Best cestoval tři až čtyři hodiny na zkoušku kapely.

Kapela si začala tvořit jméno, předskakovali metalovým kapelám, hráli na malých festivalech, a trávili čas na menších show kolem Sydney.

V roce 2009 se kapela zavřela do studia a na svoje náklady nahráli EP All Shapes & Disguises s producentem Gregem Stacem & Davem Petrovicem, které bylo vydáno v červnu 2010, s hudebním videem a debutovým singlem "Wasting Away" vydaným ve stejný měsíc. McDougall v tu dobu pořád studovala. Čas mimo školu trávila nahráváním, a rodiče jí pomohli zaplatit za studio. Za to jí kluci nadále škádlili.

Píseň "Closer" se objevila v 6. řadě americké reality TV show The Hills.

V listopadu 2010, vydali třípisničkové EP Consider This, než se vydali na národní turné s australskou kapelou Sienna Skies.

Když si jich všimli větší nahrávací společnosti, Tonight Alive byli pozváni na představení se. Kde oboum kytaristům, Taahimu a Hardymu, praskla struna při první písni, i přesto dál hráli. I tak kapela smlouvu podepsala.

Později v roce 2010, se demo nového materiálu Tonight Alive objevilo na stole producenta Marka Trombina. Ten později kontaktoval kapelu, že by chtěl spolupracovat na jejich nové desce.

"Když nás kontaktoval a řekl, že ho to zajímalo, byla to pro nás velká výhra," říká Jenna. "Nemohli jsme tomu uvěřit. Je úžasný. Mark vytvořil alba, na kterých jsme všichni vyrůstali - alba, která odstartovala kariéru všem těm úspěšným kapel."

V prvních měsících roku 2011, Tonight Alive odletěli do Los Angeles a nahráli své debutové album u NRG Studios za dva měsíce.

Kapela také jela své australské turné v roce 2011 s kapelami jako Skyway a For This Cause.

Píseň "To Die For", z jejich EP All Shapes & Disguises a "Thank You and Goodnight", z jejich druhého EP Consider This byli převydány na album. "Thank You & Goodnight" doprovází vokály Marka Hoppuse z  Blink-182.

První singl "Starlight", vyšel 1. června, a video k němu vyšlo o tři dny později. Druhý singl, "Let It Land" vyšel spolu s videem 19. září.

Tonight Alive hráli v Americe a zúčastnili se Bamboozle festivalu, 1. května hráli na Zumiez pódiu spolu s New Found Glory, Valencia, Thrice, The Downtown Fiction a dalšími.

21. listopadu jim vyšla cover verze písně "Little Lion Man" původně od britské indie rockové kapely Mumford & Sons na kompilačním albu Punk Goes Pop 4.

McDougall hostovala na písni "Like It's Her Birthday" kapely Good Charlotte a také na písni "Jet Lag" kapely Simple Plan během australské části turné Simple Plan. Také byla přizvána k písni "Face to Face" od kapely Divided by Friday.

What Are You So Scared Of? bylo vydáno pod Sony Records Australia 14. října 2011, ačkoliv se v listopadu 2011 upsali Fearless Records, a převydali Consider This EP 8. listopadu, a jejich album What Are You So Scared Of? vyšlo o 4 měsíce později ve Spojených Státech.

Kapela vydala Consider This EP ve Velké Británii přes Banquet Records 2. dubna 2012.

Tonight Alive se objevili na Fearless Friends Tour v roce 2011 po boku Blessthefall, The Word Alive, Motionless In White, a Chunk! No, Captain Chunk.

Kapela hrála na Lucky Street Tour s Go Radio a This Providence a SXSW dokud nemuseli odstoupil kvůli zdravotním problémům, napsali na FB stránku: "Je nám velmi líto, že musíme oznámit konec našich vystoupení s Go Radio a SXSW kvůli zdravotním problémům." Jejich zpěvačka měla závažný problém ekzému, kvůli kterému se špatně pohybovala. Později dorazili do Japonska na vystoupení s Young Guns a také poprvé vystupovali jako hlavní účinkující na Shibuya-AX. Tonight Alive hráli celé Warped Tour 2012.

Během čase stráveném na The Vans Warped Tour 2012, začala kapela pracovat na videu k písni "Listening", jejich třetímu singlu z alba What Are You So Scared Of? Navzdory tomu, že "Breaking and Entering" bylo již vydáno i s videem, podle McDougall, "Listening" vyšlo jako třetí singl z WAYSSO?. Hudební video k "Listening", vyšlo 12. října v roce 2012, dokumentovalo pár posledních dnů na jejich letním turné.

Tonight Alive vydali samotný singl "Breakdown" 12. března 2013 s Benji Maddenem z Good Charlotte. Kapela nahrála své další album, The Other Side, v Coffs Harbour v Austrálii, které vyšlo 6. žáří 2013 skrz Sony a Fearless Records. První singl je "The Ocean", s kterým vystoupili na Radio 1 v Anglii 11. června spolu s oznámením o albu. "The Ocean" později vyšlo na iTunes 22. července. Teaser k jejich dalšímu singlu, "Lonely Girl" vyšel 24. července. Singl byl poté vydán v tu noc. Doprovázející video mělo premiéru 15. srpna. Píseň "Come Home" později vyšla jako singl během září spolu s videem na jejich VEVO kanále

Tonight Alive objížděli Ameriku s jejich 2013 Vans Warped Tour. Hráli pár termínu v Austrálii než znovu vystupovali s albem, spolu se dvěma Rolling Stone Live Lodge akustickými vystoupeními. Byli také součástí Warped Tour v Austrálii v listopadu 2013.

Poté jeli na The Other Side turné, aby podpořili své nové album v Austrálii a později v Americe, hrající s The Downtown Fiction, For the Foxes, a Echosmith. Turné zakončili 23. listopadu. V půlce prosince oznámili, že podpoří All Time Low na jejich A Love like War: UK Tour. Později v lednu 2014 oznámili, že pojedou s Taking Back Sunday a The Used na jejich turné po Severní Americe. Turné začalo v březnu 2014.

Tonight Alive přispěli svou písní "The Edge" pro  Sony a Marvel film The Amazing Spider-Man 2, která se objevila na deluxe verzi CD pro Austrálii, Nový Zéland, Anglii a Irsko. Koncertovali s Mayday Parade, PVRIS, a Major League. Také hráli The Other Side na jejich části anglického turné.

V lednu oznámili spolupráci s All Time Low na jejich jarním turné s Issues a State Champs.

Kapela začala pracovat na svém novém albu v březnu 2015, s producentem Davidem Bendethem. Hráli na Soundwave 2015 v Austrálii. V dubnu ukončili dvě show v Americe, protože bubeník Best, musel na operaci kvůli zánětu šlach. V červenci 2015 ukončili práci na svém albu.

30. října 2015 kapela oznámila, že jejich třetí album Limitless vyjde 4. března 2016. Spolu s oznámením vydali první singl, "Human Interaction". 21. listopadu kapela vydala druhý singl z Limitless, pojmenovaný "To Be Free". Kapela zveřejnila "Drive" na Spotify 11. prosince, a zpřístupnila ho k předobjednávkám alba.

Třetí singl "How Does It Feel?", a video k němu vyšlo 12. ledna 2016.

Tonight Alive jsou popisováni jako pop punk, pop rock, power pop, alternative rock a emo podle hudebních zdrojů. Kapela je často srovnávaná s podobnou alternative rock/pop punk kapelou Paramore. Ohledně srovnávání se kytarista Whakaio Taah vyjádřil: "Lidé budou srovnávat, je to lidská přirozenost, ale nás to nijak nezasáhne. Jen děláme to, co milujeme, a co doufáme, že se bude lidem líbit."

Vytvořila EveSixx