PVRIS

PVRIS (čte se Paris) je americká rocková kapela z Lowellu, Massachusetts založena Lyndsey Gunnulfsen, Alex Babinski, a Brian MacDonald. Kapela původně vznikla jako Paris, ale později se přejmenovala na PVRIS v létě 2013 kvůli právním důvodům. Vydali eponymní EP, akustické EP, předtím, než se zapsali k Rise a Velocity Records a vydali svůj singl "St. Patrick" 24. června 2014, spolu s videem. V listopadu 2014 vydali své debutové album White Noise, a deluxe verzi White Noise 22. dubna, 2016.

PVRIS vznikla v Lowellu, Massachusetts v roce 2012 pod jménem Operation Guillotine. původně byli metalcoreová kapela,skládající se z pěti členů, kde Kyle Anthony (již bývalý člen) screamoval. Jejich seskupení se brzy změnilo na Lyndsey Gunnulfsen (zpěv, kytara), Alex Babinski (kytara), Brian Macdonald (baskytara) a Brad Griffin (bicí). Babinski byl dříve v kapele I Am the Fallen. Když kapela vstoupila do studia, jejich zvuk se drasticky změnil, přidáním popvých a elektronických prvků do hudby. Gunnulfsen tvrdila, že toto začlenění vzniklo podvědomě. 26. března 2013, PVRIS vydali eponymní EP. Jejich zvuk byl popsán jako post-hardcore. Přes léto hráli na různých show, zahrnující mini-turné Love, Robot.

V létě 2013, kapela hrála týden na Ernie Ball's Battle of the Bands pódiu na Warped Tour po vyhrání soutěže. 17. července se kapela podepsala u Tragic Hero. V téhle době také oficiálně změnili své jméno z 'Paris' na 'PVRIS' kvůli právním důvodům, přesně 26. července. Kapela se zúčastnila The Rise Up Tour předskakující A Skylit Drive v září a říjnu. Krátce po skončení turné se jim s bubeníkem Bradem Griffinem rozdělili cesty, a pokračovali jako trio. PVRIS v tu dobu dráždili fanoušky s tím, že brzy začnou pracovat na nových materiálech. Nahrávání začalo v prosinci kdy PVRIS dorazili do studia s Blakem Harnagem z kapely Versa. 7. února 2014 oznámili, že se stali součástí Acoustic 4 Way Split A Loss For Words, Wind In Sails a After Tonight which, pořádané 1. dubna 2014. Spolu s vydáním jejich akustického EP se PVRIS připojili k A Loss For Words, Veara, City Lights, a Moms na 5. výročí The Kids Can't Lose Tour od 29. března 2014 do 13. dubna 2014. 

V červnu 2014 bylo oznámyno, že se kapela zapsala u Rise a Velocity. 24. června vyšlo hudební video k písni "St. Patrick", a píseň vyšla ve stejný den jako singl. V rozhovoru s The Huffington Post Lyndsey řekla něco více o nadšení z představení něčeho nového světu. "Čekali jsme 6 měsíců, než jsme mohli něco vydat...je to úžasné, že se to konečně dostalo ven. Tak moc lidí to zajímá, víc než jsme si představovali!" kapela hrála dva týdny na Battle of the Bands pódiu na Warped Tour. Během jejich času stráveném na Warped Tour The Huffington Post zveřejnil druhý článek, popisující je v článku "18 Artists You Need To Know Halfway Through 2014". "Lynn Gunn je síla, kterou nelze popřít, je to tak palčivé v jejím dráždivém i klidném hlasy. První kapela s frontwoman podepsaná u Rise Records, společnost, která témeř nepravděpodobně změnila metalcorovou hudbu přístupnou a žádanou, ta společnost přinesla snad ten nejmoudřejší přínos."

Kapela předskakovala Mayday Parade v říjnu a listopadu na jejich The Honeymoon Tour. Na začátku září, kapela předskakovala Emarosa na Up Close and Personal turné. PVRIS se také připojili k Ice Grills 2014 Tour v Japonsku od 16. do 21. září 2014. Na turné si nejen Lyndsey a Brian zahráli s A Loss For Words, State Champs, ale také PVRIS předskakující svým akustickým vystoupením. 22. září 2014 PVRIS oznámili, že jejich debutové album "White Noise" vyjde 4. listopadu 2014. Následující den, PVRIS zveřejnili video k písni "My House". 6. října 2014 PVRIS vydali "The Empty Room Sessions" písně My House. 16. října 2014 PVRIS vydali stejnojmenou píseň "White Noise" z nadcházejícího debutového alba. 10. listopadu 2014 bylo ohlášeno, že PVRIS bude předskakovat Pierce the Veil a Sleeping with Sirens v druhé části jejich světového turné, and Mallory Knox je bude doprovázet. Turné běželo od 23. ledna do 4. března, začínající v San Diegu a končící v Oklahoma City. 25. března 2015, PVRIS vydali oficiální klip k 'White Noise'.

11. června 2015, PVRIS vyhráli the Relentless Kerrang! Awards 2015 z Best International Newcomer (Nejlepší mezinárodní nováček). 22. června 2015, PVRIS vydali cover písně Chandelier (Sia) na album Punk Goes Pop 6's deluxe edice. 2. července 2015, PVRIS vypustili oficiální video k "Holy". 21. července 2015, PVRIS vydali oficiální klip k "Fire". Další den na Alternative Press Music Awards, si domů odnesli cenu Breakthrough Band (Prorážející kapela). Kapela předskakovala Bring Me the Horizon v Americe. V říjnu, následující měsíc je doprovázeli v Anglii. V únoru a březnu, doprovázeli Fall Out Boy na jejich turné po Americe.

17. února 2016, kapela představila novou píseň s názvem "You and I" na Radio 104.5.Píseň vyšla 22. února, spolu s videem, a k získání na deluxe edici alba White Noise, vydané 22. dubna.

Rob Sayce z magazínu Rock Sound popsal jako zkombinovaný mix "dark electro-popu a stadium-sized rocku". Jejich debutové EP bylo popsáno jako post-hardcore. White Noise zase jako electro-pop, pop, post-hardcore, psychodelický, a synthpop.

Vytvořila EveSixx