Hayley Williams

Časný život

Hayley Williams se narodila manželům Joeymu a Cristi Williams, v Meridianu, Mississippi. Má dvě nevlastní sestry. Po rozchodu rodičů v roce 2002 se Williams přestěhovala do Franklinu, Tennessee. Tam potkala zakádající členy kapely, Joshe a Zaca Farro v nové škole. Zatímco studovala, vyzkoušela si členství ve místní folkové cover kapele, The Factory, kde potkala Jeremyho Davise.

Hudební kariéra

Williams v roce 2013 objevili manažeři Dave Steunebrink a Richard Williams, kteří s 14-ti letou podepsali smlouvu na dva roky produkce. V té době psala popové písně s textaři v Nashville. Williams byla představena společnosti Atlantic Records, s kterou podepsala spolupráci. Prvotní plán společnosti byl udělat z jejich nové interpretky popovou zpěvačku, ale Williams proti tomu měla námitky, a řekla, že chce být v kapele, a hrát pop-punkovou hudbu.

Atlantic se rozhodli vyhovět jejímu přání, a tak Hayley založila kapelu Paramore s Joshem Farro, Zacem Farro, a Jeremym Davisem. Hudba Paramore měla nejdřív patřit Atlantic Records, ale jejich oddělení trhu navrhlo, že by kapela měla lepší image, když nebude připojena k velké značce. Místo toho vydali jejich hudbu nezávislou nahrávací společnost Fueled by Ramen. Debutové album kapely, All We Know Is Falling, vyšlo v roce 2005, když bylo Hayley 16 let. Paramore později vydali čtyři další alba: Riot! (2007), Brand New Eyes (2009), eponymní Paramore (2013) a After Laughter (2017). 

V červnu 2009, kapela přivítala Taylora Yorka (rytmická kytara) jako oficiální člena, i když už s nimi na turné hrál od roku 2007. V prosinci 2010, dva ze zakládajících členů Paramore (Josh a Zac Farro) opustili kapelu. Tuto zprávu zveřejnila Williams na webové stránce Paramore, později Josh zveřejnil kontroverzní oznámení na blog, čímž potvrdil odchod.

Vlastní hudební spolupráce

V roce 2007 se podílela na videu k písni "Kiss Me" kapely New Found Glory.

Williams napsala a nahrála píseň "Teenagers", která se objevila na soundtracku k filmu Jennifer's Body. Po vydání "Teenagers", Williams tvrdila, že se nechce prosazovat jako sólová zpěvačka. V roce 2010, se objevila na písních "Airplanes" a "Airplanes, Part II" z alba B.o.B Presents: The Adventures of Bobby Ray alternativního rappera B.o.B.

EDM producent Zedd a Williams spolupracovali na písni "Stay the Night", která vyšla později v roce 2013 na jeho debutovém albu, Clarity. Williams získala "Trailblazer Award" na 2014 Billboard's Women in Music Awards pro vytváření jedinečné značky v hudbě a připravení cesty pro další interprety. V roce 2015 se Williams zahrála jako 'Crimson Curse' ve videu k singlu "Bad Blood" od Taylor Swift s šestnácti dalšími celebritami.

Ocenění

V roce 2015 vyhrála s Taylorem Yorkem Grammy za píseň "Ain't It Fun". V červenci vyhrála Hayley APMA cenu za nejlepší vokalistku.

Hlas

Williams disponuje čtyřoktávovým, sopránovým hlasovým rozsahem. Alternative Press prohlásil, že Williams "že má víc charisma než dvakrát tak starší zpěvačky, a její kapela od nich také nemá daleko."

Veřejný život

V březnu 2013, Williams oznámila spolupráci s MAC Cosmetics pro novou kolekci kosmetiky 9. dubna 2013. Čtyřkusová kolekce obsahovala světle oranžovou rtěnku, oranžový lak na nehty, třpytivě korálové oční stíny a pudr. Později toho roku Hayley se objevila na dubnovém obale časopisu Nylon aby propagovala eponymní album Paramore.

V říjnu toho roku, Williams se stala partnerkou charitní kampaně Hard Rock Café s názvem PINKTOBER, který zvyšovala podvědomí o rakovině prsu a snažila se jí vyléčit.

V roce 2015, odstartovala online sérii o kráse a hudbě "Kiss-Off" na Popular TV.

V roce 2016, po čtyřech letech plánování, Williams založila svou vlastní společnost s barvami na vlasy, Good Dye Young. Barvy nabízené společností zahrnují odstíny jako oranžová, Riot!; růžová, Ex-Girl; modrá,  Blue Ruin; žlutý, Steal My Sunshine; a červená, Rock Lobster.

Osobní život

Williams je křesťanka a často mluví o své víře ve spojení s hudbou, ale byla kritická vůči kritickým charakterům některých z křesťanské komunity. Bratři Farro odůvodnili svůj odchod z kapely rozdílným přístupem k víře.

Od roku 2008 byla ve vztahu s kytaristou kapely New Found Glory, Chadem Gilbertem. 31. prosince 2014, Williams potvrdila, že ona a Gilbert jsou zasnoubení po návrhu na Štědrý den. 20. února 2016 se vzali.

Vytvořila EveSixx