HURTS

2005-2008: Začátky

Theo Hutchcraft (*30. srpna 1986) a Adam Anderson (*14. května 1984) se poprvé setkali před klubem na 42. ulici v Manchesteru v listopadu 2005, zatímco se jejich přátelé prali, dali se do debaty o hudbě, kde přišli na to, že mají podobný vkus. Během několika dalších měsíců si přes e-mail začali posílat texty a hudbu než v březnu 2006 založili Bureau. Vydali první single After Midnight/Dollhouse a dočkali se prvního koncertu. Kapela skončila dnem založení Daggers během roku 2008, ve kterém vydali další dvojsingl s názvem Money/Magazine. Po katastrofálním vystoupení v Londýně se ovšem oba členové uchýlili zpět do Manchestru, aby popřemýšleli o budoucnosti kapely.

Nahráli baladu s názvem Unspoken, která dala směr jejich tvorbě ve formě dua. Během krátké pauzy ve Veroně odhalili nový hudební žánr Disco Lento.

2009-2012: Happiness

Daggers skončili 30. ledna 2009, díky čemuž se zrodili Hurts, kteří nahráli první amatérské video pro píseň Wonderful Life. V hlavní roli se objevila slečna, kterou potkali na poště a zaplatili jí £20. Po zveřejnění na YouTube kanále dne 21. dubna 2009 se rychle rozšířilo a dostalo se i do žebříku 200 nejsledovanějších videí na YouTube v historii. 

 Album Happiness bylo nahráno ve studiích Sunshine Dance v Manchesteru a v Pellerin v Gothenburgu s produkcí Jonase Quant a zveřejněno 6. září a stalo se nejrychleji prodávaným albem roku 2010. V říjnu začalo britské turné, kdy duo vystoupilo v Brightonu, Leeds, Glasgow, Manchesteru, Birminghamu, Bristolu a Londoně. Jako singly byly vybrány písně Wonderful Life, Better Than Love a Stay (v Německu byl třetím singlem Blood, Tears & Gold).

Ke konci roku 2010 dělali předskokany kapele Scissor Sisters během jejich britského prosincového turné a vydali píseň All I Want for Christmas Is New Year's Day jako download zdarma na iTunes.  

2012-2015: Exile

V září 2012 bylo oznámeno nahrávání druhého alba, na kterém se znovu podílel producent Jonas Quant. Exile spatřil světlo světa 11. března 2013 a hlavním singlem se stala píseň Miracle, která měla premiéru na BBC Radio 1 4. ledna 2013. Následovaly další singly Blind a Somebody to Die For. Na třetím se objevil i cover hitu Ohne Dich od německé kapely Selig.

2015-současnost: Surrender

V květnu 2015 vydali Hurts singl Some Kind of Heaven, který se stal ochutnávkou nového alba Surrender, jenž vyšlo 9. října. Ve spolupráci s Bryanem Adamsem později vzniká video k písni Wish, jednalo se tak o druhé společné natáčení, Theo se objevil s herečkou Helen Bohdan Carterovou ve videoklipu pro Bryanovu píseň Brand New Day . Třetím singlem se stala píseň Wings doprovázená videoklipem se záběry ze zákulisí koncertů. Ke konci turné k albu vychází také live záznam Nothing Will Be Bigger Than Us.


      Vytvořil Daniel.