IMAGINE DRAGONS

Historie

V roce 2008 potkal zpěvák Dan Reynolds bubeníka Andrewa Tolmana a to na Brigham Young University, kde oba studovali. Přizvali ještě Andrewa Becka, Davea Lemkeho a Auroru Florence, kteří hráli na kytaru, basovou kytaru a piáno, tak vznikla kapela pojmenovaná anagramem, jejíž význam znají jen členové kapely.

Téhož roku vyšel první počin - EP Speak to Me, jenž obsahovalo pět písní a z kapely vystoupili Florence s Beck. V roce 2009 naverboval Tolman svého dlouholetého přítele Waynea Sermona jako hráče na kytaru a svou manželku Brittany, která se starala o zadní vokály a klávesy. Lemkeho brzy nahradil Ben McKee jako basák a tím zkomletoval sestavu. Kapela se následně přesunula do Danova rodiště, Las Vegas, kde nahráli tři EP - Imagine Dragons, Hell and Silence, které byly nahrány v roce 2010 u Battle Born Studios a It's Time, které vzniklo v roce 2011.

První velká šance přišla v podobě onemocnění zpěváka kapely Train, který měl vystoupit na festivalu Bite of Las Vegas 2009. Místo nich byli vyzváni Imagine Dragons a vystoupili před více než 26 000 lidmi. V listopadu 2011 podepsali smlouvu s Interscope Records a začali spolupracovat s britským vítězem grammy, producentem Alexem da Kidem. Špatnou zprávou byl odchod Tolmanových, které nahradil Daniel Platzman a Theresa Flaminio.

Celosvětový úspěch

Začátkem roku 2012 kapelu opustila Flaminio a kapela poté zůstala pouze ve čtyřech. V této sestavě vydali EP Continued Silence, které vyšlo na svátek Svatého Valentýna (4. února 2012). V témže roce bylo vypuštěno i EP Hear Me. Úspěch sklidil singl It's Time, který se umístil v žebříčku Hot 100 časopisu Billboard na 15. místě.

V létě 2012 skončilo nahrávání debutového alba Night Visions, které vyšlo 4. září 2012. Druhý singl Radioactive se dostal na první pozici žebříčku časopisu Billboard ve skupině Alternative Songs a Rock Songs. Na konci roku 2013 bylo prodáno přes 3 miliony kopií této písně a Rolling Stone ji jmenoval největším rockovým hitem roku. Podobný úspěch sklidil i třetí singl Demons. Následovalo turné Night Visions Tour, a vznik živéo alba Live at Idependent Records vydaného v dubnu 2013.

V roce 2013 založili Imagine Dragons společně s rodinou Tylera Robinsona, který byl fanouškem kapely, charitu s názvem The Tyler Robinson Foundation pomáhající mladým lidem v boji s rakovinou. 

Druhé album následovala zpráva, že vyjde teprve až s ní bude kapela spokojená a bude si jistá, že je hotové. Inspirací jim bylo cestování během turné a snaha představit světovou kulturu jako hudební objekt. Ještě před ním však vydali řadu singlů, mezi nimi Battle Cry vytvořený pro film Tranformers: Age of Extinction (červen 2014) a Warriors pro světový šampionát ve hře League of Legends (září 2014).

27. října byl představen první singl nadcházející alba s jménem I Bet My Life. 12. prosince 2014 začalo odhalování přes sociální média a billboardy, kde se objevil artwork a posty obsahující #smoke+mirrors. 5. února 2015 vystoupili v Mayan Theatre v LA, kde představily písně I'm So Sorry, Summer a Gold z alba Smoke+Mirrors, které vyšlo 17. února 2015. 

Následovalo turné, které začalo 3. června v Oregonu, během něj zveřejnily další singly neobjevující se na žádném albu - Roots (26. srpna 2015) a I Was Me (12. října 2015). 18. prosince nahráli cover verzi písně I Love You All The Time od kapely Eagles of Death Metal jako podporu pro oběti pařížských útoků. 5. února 2016 skončili tourné Smoke+Mirrors Tour v Amsterdamu.   

Vytvořil Daniel