Lzzy Hale

Elizabeth Mae "Lzzy" Hale (*10. října 1983) je americká zpěvačka, textařka a muzikantka. Nejvíce je známá jako zpěvačka a kytaristka americké hard-rockové kapely Halestorm, kterou spoluzaložila v roce 1997.

Hale začala aktivně psát a vystupovat se svojí hudbou od roku 1997. V pěti letech se začala učit na klavír; později v šestnácti letech se začala zlepšovat ve hře na kytaru, zatímco její bratr Arejay začal hrát na bubny. Sourozenci vydali EP pojmenované Don't Mess With the Time Man v roce 1999, kdy Hale poprvé sehrála roli nahrávajícího interpreta, a hlavní zpěvačky. Od té doby získala důležitý úspěch nejen jako frontwoman kapely Halestorm, ale i ve spolupráci s interprety jako Shinedown, Black Stone Cherry, Seether, Adrenaline Mob a Stone Sour.

V prosinci 2009 se objevila na přední obálce Revolver časopisu spolu se zpěvačkou Grace Perry (Landmine Marathon) jako jedny z "Hottest Chicks in Metal". Poté se téměř každý rok objevila jako jedna z "Hottest" ("nejžhavější") časopisu a/nebo i v kalendáři Hottest Chicks (nejžhavější kočky). Pro únorové/březnové vydání roku 2015 se Hale objevila sama na obalu přidaného článku  a znovu jako jedna z Revolver "25 hottest chicks in hard rock and metal".

Hale také napsala radící sloupek "Ask Lzzy" pro Revolver

21. července 2010 se objevila v show Late Night with Jimmy Fallon s Halestorm, vystupujíc s písní "Familiar Taste of Poison". V roce 2012, na Carnival of Madness turné, vystoupila s Halestorm písní "Break in" s frontwoman kapely Evanescence, Amy Lee. Také na Alter Bridge Fortress turné, zazpívala píseň "Watch Over You" s Mylesem Kennedym na vybraných koncertech.

Hale propůjčila svůj hlas předělané písni od Shinedown, "Shed Some Light" z alba z roku 2005 (Us and Them). Hale a frontman Shinedown, Brent Smith, vystoupili s písní při jedné příležitosti. Také zpívala v jejich písni "Breaking Inside". 5. září 2007, se Halestorm objevili na The Tonight Show with Jay Leno jako součást "Jaywalking" segmentu. 21. července 2010 se kapela zúčastnila Late Night with Jimmy Fallon, kde vystoupili s "Familiar Taste of Poison".

Hale hostovala na cover písni od skupiny Device, "Close My Eyes Forever" se zpěvákem Davidem Draimanem na albu Device, vydaném 9. dubna 2013. 

Hale také spolupracovala s Trans-Siberian Orchestra na písní "Forget About The Blame", z alba Letters From the Labyrinth.

Halestorm byla poslední kapela, se kterou vystupoval Ronnie James Dio na jeho posledním vystoupení 29. srpna 2009, když předskakovali v Heaven And Hell v House Of Blues v Atlantic City. Hale je jedna z interpretů hostujícím na albu vzdávajícím hold Diovi, Ronnie James Dio This Is Your Life,  vydaného 25. března 2014. Spolu s ostatními členy Halestorm nahrála 5. píseň alba, "Straight Through the Heart". 

V roce 2014, hostovala v hlavní písni alba Shatter Me houslistky Lindsey Stirling.

Také v roce 2014, si Hale zazpívala s Ericem Churchem na CMA Music Festivalu, a zazpívala si s ním jeho píseň "That's Damn Rock & Roll" na CMT Music Awards.

The Gibson Guitar Corporation oznámila vydání podepsané Gibson kytary od Lzzy Hale v září 2014. Kytara je vyrobena Gibson USA a je hodně podobná bílé Explorer Gibson, která pro ní byla vyrobená v roce 2012. Vyrobený model nemá vázaný vřeteník, má jen jednu vrstu vázání kolem krku, a knoflíky jsou standartní zlaté rychlostní knoflíky.